FAQ

Proč ExBags vyrábíme?

Protože máme všichni psy a protože máme rádi přírodu okolo nás. Jen v Čechách a na Slovensku žijí více než 3 miliony psů. Z toho obrovské množství žije ve městech a na vesnicích. A protože jsme zodpovědní páníčci, tak po našich psech uklízíme. Většinou dvakrát denně. To je obrovské množství plastu které někam vyhazujeme, někde se skladuje, nebo v nejhorším někde zapomeneme. A jak víme, obyčejný plast nás straší na planetě stovky let.

Zároveň jsme se snažili mít produkt, který je cenově dostupný, protože pytlíků potřebujeme opravdu hodně. 

A proto jsme vyrobili naše ExBags, jsou levné a zároveň se během pár let úplně rozpadnou.

 

Proč si vybrat Eko ExBags?

Vrecká na psie exkrementy ExBags sú vyrobené tak, aby boli 100 % nepriepustné, 100 % pevné a aby boli dostatočne veľké na akúkoľvek hromádku. Zároveň dostatočne veľké na to, aby sa dali zaviazať a aby vám nič nepokazilo príjemný pocit z prechádzky a nikdy ich nezabudnete v tráve.

 

Prečo sú naše vrecká Eko?

Naše oranžové vrecká obsahujú Epi TDPATM, zlúčeninu, ktorá sa do plastu pridáva v malých množstvách a oxo-biodegradáciou spôsobí, že sa sáčky počas piatich rokov rozložia. Obyčajné plastové vrecká sa rozkladajú stovky až tisíce rokov.

Epi TDPATM pridávame v nízkej koncentrácii do našich plastových vreciek, aby sa ku koncu svojej životnosti stali oxo-biologicky odbúrateľné. A ako to teda funguje?

 

Oxo-biodegradácia TDPATM je dvojfázový proces

Oxidačná degradácia

Prvou fázou je oxidačná degradácia, pri ktorej TDPATM pôsobí ako katalyzá-tor spôsobujúci štiepenie polymérneho reťazca, čo má za následok molekuly s kratším reťazcom a zníženie molekulovej hmotnosti.

Teplo, UV svetlo a mechanické namáhanie sú faktory, ktoré urýchľujú tento nezvratný proces. Akonáhle je tento proces zahájený, pokračuje až kým sa plast z polyméru stane materiálom, ktorý je vo svojej podstate biologicky odbúrateľný v životnom prostredí. Oxo-biologicky odbúrateľné plasty TD- PATM sú navrhnuté tak, aby sa rozložili medzi 2 až 3 rokmi, v závislosti na aplikáciách produktu a prostredí.

Biologické rozloženie

Druhou fázou je biodegradácia, ktorá začína súčasne alebo postupne s oxidačnou fázou. Počas biodegradácie sú zoxidované materiály spotrebovávané baktériami, hubami a mikroorganizmami na oxid uhličitý, vodu a humus. Rýchlosť biodegradácie závisí od prostredia likvidácie a nezávislé testovanie polyetylénu TDPATM dosiahlo 60 % biodegradáciu v pôde za menej ako 2 roky.

 

Z čeho je obal?

Obal i dutinka (rolička na které jsou pytlíky namotané) jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů.

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz